TK Biotech
Nowoczesne rozwiązania dla Biologii Molekularnej, Biotechnologii oraz Klinik IVF

Wyszukiwarka

Jedyny na rynku spektrofotometr i fluorymetr w jednym kompaktowym systemie firmy DeNovix (USA)

DeNovix DS-11FX to najnowocześniejszy spośród dostępnych, spektrofotometr IV GENERACJI do pomiaru próbek z mikroobjętości i pomiarów fluorescencji. Najszerszy zakres pomiaru i zawsze skalibrowany instrument. 

Więcej»

Platforma TECAN Freedom EVO® NGS

Stacja pipetująca pozwalająca na pełną automatyzację procesu przygotowywania próbek NGS. Zwalidowane protokoły przygotowane we współpracy z firmami Illumina i Life Technologies.

Więcej»

Platforma TECAN Freedom EVO® PCR

Platforma Freedom EVO® PCR wraz TouchTools™ PCR Wizard znacznie upraszcza nastawianie reakcji w szerokim spektrum aplikacji – od protokołów end-point, real-time i multiplex PCR do różnych typów metod sekwencjowania, genotypowania i badania ekspresji genów.

Więcej»

Spark - Czytnik Nowej Generacji

Spark  firmy Tecan (Szwajcaria)  łączy działanie wielodetekcyjnego czytnika z inkubatorem, dyspenserami oraz licznikiem komórek. 

Fusion Optics™ -  możliwość pracy z monochromatorem i filtrem w jednym odczycie!!!

Więcej»

System do preparatyki krwi Smart Max 

Smart-Max firmy Biosafe (Szwajcaria) przeznaczony jest do użytku podczas preparatyki krwi, preparatów krwiopochodnych lub produktów komórkowych w celu przygotowania preparatu do krioprezerwacji, jego rozmrażania, inkubacji lub wstrzykiwania dodatków biologicznych w kontrolowanym tempie.

Więcej»
Kategorie produktów
Wybierz dostawcę:
Wybierz kategorię:
 
KONTAKT
TK Biotech
ul. Królewicza Jakuba 40
02-956 Warszawa
Tel.: +48 22 642 06 04
Fax: +48 22 885 64 70

NOWOŚĆ!!! Czytnik Spark

«powrot

Czytniki Spark  firmy Tecan (Szwajcaria) to najnowsze instrumenty zaprojektowane do wysoce czułych analiz, które jednocześnie wymagają szybkiej i wydajnej pracy. Czytniki Spark posiadają  zupełnie nowe, unikalne rozwiązania zwiększające ichszybkość oraz czułość. Czytniki z serii  Spark  stanowią idealny wybór dla wszystkich laboratoriów naukowyc oraz aplikacji farmakologicznych. Spark zapewnia szybkość, czułość i elastyczność prowadzonych badań. Zastosowanie najnowszych technologii zapewniło otrzymanie czytnika przeznaczonego do najbardziej zaawansowanych eksperymentów naukowych i analiz farmakologicznych.

 

 

Zwiększone parametry pomiarów fluorescencyjnych wynikają z:

Unikalnego systemu Fusion Optics™
System przeznaczony do pomiarów fluorescencyjnych przy użyciu monochromatorów i filtrów. Zastosowanie Fusion Optics™ daje możliwość dowolnego łączenia wzbudzania i emisji na monochromatorach i/lub filtrach w jednym eksperymencie z odczytem od góry lub od dołu. Fusion Optics™ to wyjątkowy system dający czułość i szybkość pracy z filtrami oraz elastyczność monochromatorów w jednym pomiarze.

Wbudowanych luster dichroicznych (410, 430, 510, 560, 625 nm) zapewniających redukcję szumów w szczególności w przypadku fluoroforów z wąskim widmem wzbudzenia i emisji

Możliwości wyboru szerokości szczeliny wiązki pomiarowej, dzięki czemu istnieje możliwość optymalizacji limitu detekcji

Zastosowania monochromatorów Premium QuadX, które przyczyniają się do wyjątkowej dokładności i precyzji długości fali

Pracy z formatem mikropłytek 6-1536

 

Szybkość i czułość pomiarów wykonanych przy użyciu Spark  jest zapewniona dzięki zastosowaniu:

Monochromatora High-Speed do pomiaru absorbancji, który pozwala na skanowanie dołka poniżej 5 sekund

Ksenonowej lampy błyskowej o wysokiej mocy co umożliwia zmniejszenie liczby błysków nie tracąc jednocześnie na czułości pomiaru

Pierwszy czytnik z funkcją chłodzenia

Moduł Te-Cool™ zapewnia stabilne warunki doświadczenia dzięki unikalnej opcji chłodzenia czytnika. Zmiana temperatury w czytniku o 1-2°C może prowadzić do różnicy pomiędzy pomiarami nawet o 10-20%, dlatego też unikalny moduł Te-Cool™ daje możliwość ustawienia stałej temperatury w Spark w zakresie 18 – 42°C.

Moduł szybkiego, automatycznego liczenia komórek (bez zastosowania barwników) wraz z oceną żywotności komórek (z wybarwianiem np. Trypan Blue), pomiarem konfluencji i obrazowaniem komórek

Możliwość różnicowania komórek żywych i martwych oraz komórek różniących się w zakresie 4-90 µm. Szybka i rzetelna analiza komórek. Wbudowany licznik komórek precyzyjnie ocenia ilość, wielkość i żywotność komórek w mniej niż 30 sekund.
Zautomatyzowany system pomiaru konfluencji w Spark umożliwia szybką ocenę jakości hodowli komórkowej bez potrzeby czasochłonnej, manualnej oceny tego parametru.


Kompleksowe rozwiązania dla hodowli komórkowych dzięki zastosowaniu dwóch modułów: kontroli gazu GCM™ oraz kontroli wilgotności HCM™
Opatentowany moduł kontroli gazu (GCM™) w czytniku SPARK oferuje kompleksowe rozwiązanie dla aplikacji hodowli komórkowych. Zmiany w warunkach środowiska hodowlanego mogą prowadzić do niespójności i niewiarygodnych danych w badaniach komórkowych, z powodu zmian pH i niestabilności mediów w trakcie długich inkubacji. Moduł GCM™ oferując precyzyjną regulację stężenia tlenu i/lub dwutlenku węgla w komorze czytnika, zapewnia bardziej stabilne środowisko hodowlane i pomiarowe. To sprawia, że idealnie nadaje się do badań in vitro w liniach komórek eukariotycznych oraz pozwala na osiągnięcie lepszej żywotności komórek. W połączeniu z modułem kontroli wilgotności (HCM™) pozwala na wydłużenie czasu trwania eksperymentów na komórkach w hodowli i stabilizację warunków. Użycie modułu GCM™ i HCM™ pozwala na wykorzystanie czytnika nie tylko do standardowych badań ale także do symulacji autentycznej hipoksji (stężenia tlenu w granicach 0.1-1%).


Spark wydatnie zwiększa wydajność pracy dzięki połączeniu funkcji wielomodułowego czytnika z możliwością pracy z płytkami o formacie 1536, inkubatora płytek, dyspensera oraz licznika komórek i dlatego posiada szeroki zakres parametrów i zastosowań:

 • Absorbancja (od UV – NIR, możliwość skanowania)
 • Pomiary próbek z objętości 2 µl w opatentowanej płytce NanoQuant
 • Intensywność fluorescencji (góra i dół ) (od UV – NIR, możliwość skanowania)
 • Pomiar fluorescencji z góry i z dołu – Fusion Optics™ – możliwość pracy jednocześnie z monochromatorami i filtrami
 • Fluorescencja czasowo-rozdzielcza (TRF)
 • Fluorescencja polaryzacyjna (FP)
 • Czasowo rozdzielcza fluorescencja z rezonansowym przekazywaniem energii (TR-FRET) np. HTRF ®
 • Fluorescencja z rezonansowym przekazywaniem energii (FRET)
 • Luminescencja jarzeniowa
 • Luminescencja błyskowa
 • Luminescencja dwubarwna (BRET 1 , BRET 2, BRET3, ChromaGlo)
 • System chłodzący czytnik - TeCool™
 • Regulacja temperatury i wytrząsania
 • Dwa dyspensery do odczynników z możliwością magnetycznego mieszania i podgrzewania buforów
 • Liczenie komórek oraz określanie żywotności komórek, automatyczne pozyskiwanie zdjęć z 8 próbek w jednym pomiarze oraz automatyczne generowanie raportów z analizy
 • Zautomatyzowane obrazowanie komórek oraz ocena konfluencji komórek
 • Kontrola gazowa GCM™ i kontrola wilgotności HCM™
 • Możliwość podłączenia staker’a

Broszura Spark.pdf

2011 © TK Biotech
WebCms - WebReklama